Home / Salon Dekorasyon / Geniş Salon Dekorasyon

Geniş Salon Dekorasyon

Ev dekorasyon fikirleri, daha doğrusu salon dekorasyon fikirleri ve örneklerini salondekorasyon.com sayfalarında sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Avrupa’dan Salon Dekorasyon ÖrnekleriSalon Yerleşimi Dekorasyon Örnekleri hemen ardından da Modern ve Havalı Salonlara göz attıktan sonra şimdi sıra geldi geniş evlere, dolayısı ile geniş salonlara sahip takipçilerimiz için dekorasyon fikirleri vermeye…

İşe ilk olarak stilimizi belirleyerek başlayacağız. Tarzımızı belirlerken kişisel tercihlerimizi göz önünde bulundurmanın yanı sıra, evdeki diğer odaların tarzıyla da uyumlu olmasına dikkat edeceğiz ki evimizin havasındaki bütünlüğü koruyabilelim. Klasik veya modern tarzlardan size en uygun olanını seçebilirsiniz. Siz de geniş, ferah salonunuzu daha da güzel bir hale dönüştürmek istiyorsanız Geniş Salon Dekorasyon yazımızı sizler için derledik.

Salonlara Özel Dekorasyon

Stilimizi belirledikten sonra sıra mobilyaları almaya geliyor. Salonunuz büyük olunca sanki çok fazla eşyaya ihtiyacımız varmış gibi görünür. Aslında bu salonunuzu kalabalık bir ortam gibi gösterebilir. Oysa doğru parçaları tercih ederek ve doğru döşeme sayesinde, salonunuzu eşyaya boğmadan bir uyum yakalayabilirsiniz.

Büyük bir salonu döşemeye başladığınızda salondaki oran ve orantıyı korumalısınız. Mobilyaları kenarlara gelecek şekilde sıralamayı seçerseniz, orta kısımdaki boşluk salonda az eşya varmış gibi gösterecektir. Mobilyaları ortaya doğru gelecek şekilde yerleştirmeniz salonu orantılı gösterecektir. Yine de orta kısımda yer kalmışsa büyük ve mobilyalarla uygun bir orta sehpayı kullanabilirsiniz.

Salon Dekorasyonunda Yemek Masası

Salonunuz mobilyalara rağmen boş görünüyorsa salonu iki parça olarak kullanmayı deneyebilirsiniz. Örneğin; bir kısma yemek masası yerleştirerek salonunuzu hem yemek odası hem de oturma odasına dönüştürebilirsiniz. Eğer evde çalışmanız gerekiyorsa salonunuzda kendiniz için bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz. Salonun köşesine bir çalışma masası ve kitaplık yerleştirip mobilyaları bu eşyalara ters şekilde döşerseniz, istediğiniz alana kavuşursunuz.

Salon Mobilya Yerleşimi

Mobilya yerleşimini de hallettikten sonra sıra aksesuarlara geliyor. Mobilya seçiminde olduğu gibi çok fazla aksesuar kullanımı da dağınık bir ortam oluşturabilir. Duvarlarınız boşsa bir adet uygun renk ve modelde tablo kullanabilirsiniz.

Geniş salonlardaki aydınlatma problemi için de taşlı ve büyük avizeler kullanabilirsiniz. Elbette taşlı avizeler klasik tarzlar için daha uygundur. Modern bir tarz istiyorsanız spot lambaların şık ve aydınlık görüntüsünden yaralanabilirsiniz. Bunun dışında büyük ebatta mumlar, vazolar da aksesuar seçimi için uygun olabilir.

About iga

Check Also

Boho Tarzı Salon Dekorasyonu

Boho tarzı, salonlarını yenilemek isteyenler için oldukça güzel bir dekorasyon fikri olarak karşımıza çıkıyor. Boho …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.