Home / Salon Dekorasyon / Kendin Yap Projeleriyle Salon Dekorasyon Fikirleri

Kendin Yap Projeleriyle Salon Dekorasyon Fikirleri

Hem Bütçeden Tasarruf Ederken Hem de Yaratıcılığını Konuşturmak İsteyenlere; Kendin Yap Projeleriyle Salon Dekorasyon Fikirleri!

Modern salon dekorasyonlarında, bundan birkaç sene öncesinde salonun önünden geçemeyecek aksesuarların baş köşede yer aldıklarını fark etmişsinizdir. Eski tabloların, eskitilmiş masaların veya kenarı, köşesi kırılmış vazoların modern dekorasyonda yeri büyüktür. Durum böyle olunca da en ekonomik dekorasyon yöntemleri, evde atık malzemeler ile yapabileceğimiz kendin yap (DIY) projeleri ile bir araya geliyor. Her oda için olduğu gibi şık ve modern salon dekorasyonu için de kendin yap (DIY) projeleri saymakla bitmiyor. Kendi yaratıcılığınızı katabileceğiniz bu eğlenceli uğraş sayesinde herkesin gözlerini alacak özel tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Kendin yap (DIY) projelerinde sadece önemli olan, doğru malzemeleri doğru şekilde kullanmak. Bazı ahşap ürünleri yapıştırmanız gerekiyorsa ahşap yapıştırıcısı kullanmak veya küçük detaylı işler yaparken minik nakış makaslarını kullanmak gibi bazı teknik detaylara dikkat etmek gerekiyor. Günümüz modasına uygun, evde kendin yap (DIY) fikirleri arasından en eğlenceli olanlara bir göz atalım öyleyse…

Eski kitaplıklarınızı duvar rafları yapın!

Kenarı köşesi kalkmış, rengi solmuş ve yıpranmış kitaplıklar… Atsan atılmaz, satsan satılmaz. O zaman kendin yap (DIY) fikirleri ile kullanın! Salonunuz kocamansa ve kullanmadığınız bir kapısı varsa yani bu kapıyı kapattığınızda hayatınızda hiçbir şey değişmeyecekse burayı muazzam bir rafa dönüştürebilirsiniz. Öncelikle işe kapının kendisini sökerek başlayın. Menteşelerini de isterseniz sökün, isterseniz kalsın ama eğer sökmeyecekseniz mutlaka duvar ile aynı renk olacak şekilde boyayın. Eski kitaplığınızı zımparalayın. İyice zımparalamazsanız eski boyalar kalır, yeniden boyadığınızda katmanlı çirkin bir görüntü oluşur. Boyayıp iyice kuruttuktan sonra kapının genişliğine ve darlığına uygun boyuttaki kitaplığınızı kapının boşluğuna yerleştirin. Üzerine en sevdiğiniz kitaplarınızı, aile fotoğraflarınızı ya da sevdiğiniz biblolarınızı koyabileceğiniz yeni raflarınız artık hazır! Bu raflar duvarın içine gömülmüş gibi olacağından, hem yer kaplamaz hem de çok kullanışlı olurlar.

Dantelli mumluklar ile salon dekorasyonunuzu tamamlayın

Kullanılmış krema kavanozları genelde orta boylarda ya da küçük boylardadır. Bu kavanozları yıkayın ve güzelce kurulayın. Herkesin evinde, çeyizinde olsun annesinden, anneannesinden kalma olsun, bir çok çeşitte dantel vardır. Artık bu dantelleri kullanmak için neredeyse alan kalmadı. O zaman bu dantelleri çok daha şık bir şekilde hayata döndürelim. Dantellerinizi ütüleyin ve alt kısmına tela koyun. Kavanozun üzerine telalı dantelleri koyun ve buhar ile yapıştırın. İçini de mumlar ile süslediniz mi tamamdır. Siz de buna benzer çok sayıda kendin yap fikri ile salonunuzu yeniden dekore edebilirsiniz.

About iga

Check Also

Boho Tarzı Salon Dekorasyonu

Boho tarzı, salonlarını yenilemek isteyenler için oldukça güzel bir dekorasyon fikri olarak karşımıza çıkıyor. Boho …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.