Home / Salon Dekorasyon / Sade Salon Dekorasyon Fikirleri

Sade Salon Dekorasyon Fikirleri

Sade bir salon istiyorsanız eğer öncelikle bazı eşyaları gözden çıkarmanız gerekiyor. Bununla birlikte salonunuz tekdüze olmak zorunda değil. Bu yazımızda, her biri birbirinden güzel Sade Salon Dekorasyon Fikirlerine bakarak sade ve şık tarz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

​Çizgili halı

Neredeyse tüm eşyaların bembeyaz olduğu salonda, özellikle oturma grubunun modern çizgileri dikkatleri üzerine çekiyor. Beyaz bir sehpa ile tamamlanan takımın iddiasız bir şıklığı var. Rengarenk çizgiler oluşan büyük halı ise mekana renk katmış.

​Endüstriyel stil

Endüstriyel tarzda dekore edilmiş salonlar, kendine has bir şıklığa sahiptirler. Açık tonlu duvarla kontrast sağlayan geniş kanepe de siyah renkli. Büyük kanepeyi beyaz tek koltuk ve iki adet servis sehpası tamamlıyor. Sanayi tipi tavan lambası, masa işlevi gören varil ve duvardaki yazı ile birlikte tamamen orijinal bir salon.

​Bitkilerle gelen tazelik

Küçük ve sevimli bir salon için uygulanacak en iyi tarzlardan biri bitkileri etkili bir şekilde kullanmaktır. Açık tonlar, rahat bir kanepe, ahşap sıcaklığı ve her yerde yeşil bitkiler. Taze ve ferah havasıyla hem kullanışlı hem de iç açıcı bir salon.

​Duvar detayı

Sırada sade fakat sıra dışı bir salon fikri var. Ahşap zeminle uyumlu olarak endüstriyel tarzda seçilmiş büyük sehpalar, hem tarz hem doku olarak lambalarla uyumlu. Renk ve desenden çok doku ve malzeme ile dikkat çeken dekorasyonda boyası akmış gibi görünen duvar da bir diğer orijinal fikir.

​Sofistike aksesuarlar

Küçük olmakla birlikte gayet dikkat çekici bir görünüme sahip olan salonlara sahip olmak için küçük bir kanepe ve masa takımı dışında aslında çok da fazla eşya gerekmiyor. Bununla birlikte aksesuar zenginliği ve her bir parçanın kendine has şekli odayı çarpıcı kılmaya yeter de artar.

​Kontrast şıklığı

Koyu ve açık tonlar bir araya geldiğinde her zaman modern bir görüntü meydana getirir. Bu örnekte koyu renkli duvarda yer alan şömine ve üzerine eklenen televizyon odanın yıldızı diyebiliriz. Her iki yanında ise duvar rafları ve dolap mevcut.

​Pembe gökyüzü

Az eşya ile güzel bir stil oluşturmak için duvarlara ağırlık verebilirsiniz. Bu örnekte bir duvarı tamamen kaplayan pembe gök yüzü, mobilyaların pastel tonlarıyla çok uyumlu. Desenli duvar kağıdı aynı zamanda odanın fazla boş görünmesini de engelliyor.

​Deri şıklığı

Deri kanepeler bulunduğu mekana her zaman elegant bir görünüm katarlar. Dolayısıyla deri kanepenizi tamamlamak için çok fazla eşyaya gerek duymazsınız. Bu durum, sade fakat şık bir tarz oluşturmak isteyenler için elverişlidir. Deri kanepeyi açık tonlu bir halı, küçük bir sehpa ve metalik ışıltılı büyük bir lamba tamamlıyor.

​Sanatsal unsurlar

Bir başka salon dekorasyonu fikri de farklı parçaların ahenk içinde karıştırılmasını tavsiye ediyor. Leopar desenli ahşap sandalyeler, altın varaklı boy aynası, devasa bir sandık ve diğerleri. Sonuç olarak ortaya şahane bir salon çıkmış.

​Renk dokunuşu

Sıcak ahşap zemin sayesinde davetkar hale gelen salonda, gri koltuk takımını şeker pembesi minderler ve aynı tonda bir sandalye gayet şık bir biçimde tamamlayacaktır.

​Yaratıcı televizyon ünitesi

Yine az eşya bulunan bir başka fikir sunmamız gerekirse bir koltuk ve karşısında yer alan televizyon ünitesi dışında neredeyse hiç mobilyaya ihtiyacınız yok. Bununla birlikte televizyon ünitesi canlı sarı rengi ve eğlenceli tasarımıyla dikkat çekmeyi başarmış.

​Kütük sehpa

Oturma odasında sıcak ve dinlendirici bir ortam yaratmak için açık tonlar ile loş aydınlatma, gayet uyumlu bir çift olacaktır. Bu ikiliyi tamamlamak için ilgi çekici bir sehpa tercih edebilirsiniz.

About iga

Check Also

Boho Tarzı Salon Dekorasyonu

Boho tarzı, salonlarını yenilemek isteyenler için oldukça güzel bir dekorasyon fikri olarak karşımıza çıkıyor. Boho …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.