Home / Salon Dekorasyon / Ferah Salon Dekorasyon Fikirleri

Ferah Salon Dekorasyon Fikirleri

Genellikle misafir odası şeklinde kullanılan, evin en güzel odalarından olan salonlar, ferah salon dekorasyon fikirleri ile çok daha fonksiyonel ve modern alanlar olarak tasarlanabiliyor. Salonu dekore etmek zevkli olmanın yanında oldukça zor bir iştir. Zira birçok marka ve modelin sunmuş olduğu sınırsız ürün çeşitleri tüketicinin işini kolaylaştırmak yerine zorlaştırır bir hal almış durumda.

Temel yaşam alanımız olan salonda farklı bir tarz düşünüyorsanız klasik çizgiler yerine modern, göz alıcı ve zarif tasarımlar kullanmalısınız. Bu noktada, yazımızdaki öneriler sizin ufkunuzu açacaktır diye düşünüyoruz. Modern salon dekorasyon fikirleri, eğer salon alanı geniş ise işiniz daha kolaylaşacaktır.

Çünkü seçeceğiniz mobilyaların büyüklüğü sizi bu konuda sınırlandırmayacak, hemen hemen istediğiniz her mobilya takımı tercihini rahatlıkla yapabileceksiniz.

Büyük salonları zevkinize göre iki kısma ayırarak da kullanabilirsiniz. İster bir köşeyi oturma gruplarıyla döşeyebilir, diğer köşeyi kendi arzularınızla yemek odası şekline çevirebilirsiniz.

Ferah Salon Dekorasyon Fikirleri

Ferah bir alan meydana getirmenin ilk yolu, alanı en fonksiyonel şekilde kullanmaktan geçiyor. Örneğin, geniş bir salon alanınız varsa ve buraya en ideal ölçülerde salon takımı seçimi yaparsanız çok yerinde bir karar vermiş olursunuz. Diğer türlü salonda yeterli boşlukların kalması ferah salon dekorasyon için en önemli koşuldur.

Oldukça rahat bir salon dekorasyon ortamı sağlamanın bir yolu da ışıklandırma sistemlerinin zekice yerleştirilmiş olmasıdır. Örneğin, beyaz ışık ya da led ışık kullanmanız, mobilyalarınız üzerindeki ışıltıyı ve zarafeti artıracaktır. Bu da misafirlerinizi son derece rahat ve konforlu bir ortamda ağırlama şansı bulmanızı sağlayacak.

Son dönemlerde, salonlarda beyaz ağırlıklı renklerin kullanılmaktadır. Bunun da nedeni, beyazın saflığı ve temizliği ifade etmesinden kaynaklanıyor olsa gerek. Beyaz renklerin kullanılması o salonun modern ve ferah ruhuna can katacaktır. Beyaz renk mobilya seçmek istemeyenler ferah bir salon dekorasyonu için açık renkler tercih edebilirler.

1.Çiçeklere yer verin!

Yazın havasını estireceğiniz en güzel dekorasyon ürününün çiçekler olduğuna hiç şüphe yok. Evinizde birçok farklı köşeye canlı çiçekler koyarak evinizi renklendirebilirsiniz. Çiçekler sayesinde eviniz adeta buram buram yaz kokacak. Mor, turuncu gibi yazın sıcak renklerine sahip olan çiçeklerle evinize neşe katabileceğiniz gibi beyaz çiçeklerle evinizin duruluğunu tamamlayabilirsiniz.

2.Yastıkları unutmayın!

Tüm salon takımlarının yastıkları bulunmaktadır. Ancak salon takımı ile uyumlu olan yastıklar genel olarak nötr renkte olmaktadır. Bu yastıklar için güzel kılıflar diktirebilirsiniz. Özellikle payetli ya da renkli yastık kılıfları ile evinize canlılık katabilirsiniz. Yastık kılıfı değiştirmek istemiyorsanız mevcut yastık kılıflarınızın üzerine kendiniz boncuk ve kurdelelerle işleme de yapabilirsiniz.

3.Şal ve battaniyeleri salaş yerleştirin!

Evde jilet gibi bir görüntü olması kasvetli ve boğucu bir hava yaratacaktır. Ancak koltuk kanepe üzerine salaş bir şekilde atılan şal ve battaniyeler evde hem salaş bir hava yaratacaktır. Hem de şık bir görüntü oluşturmuş olacaktır.

4.Abajura yer açın!

Abajurlar çok iyi bir ev aksesuarıdır. Dekorasyonlarda da mutlaka yer verilmelidir. Şık dekor ürünleri olan abajurlar ile evinizi renklendirebilir ve yaz havası oluşturabilirsiniz. Renkli abajurlardan yararlanarak salon dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

5.Kilimleri serin!

Halı genel olarak evi boğan bir yapıya sahiptir. Kış aylarında halı kullanımı evi sıcak tutmak için gerekli olmaktadır. Ancak yaz aylarında böyle bir zorunluluk söz konusu değildir. Bunun için kalın halıları toplayarak yerine şirin ve renkli kilimler serebilirsiniz. Bu evinizi daha sıcak ve samimi bir görüntüye ulaştıracaktır.

6.Duvar kağıdı kullanın!

Duvarınızın boyası eskisin eskimesin duvar kağıtları, dekorasyon için önemli bir aksesuar olmaktadır. Bunun için ev dekorasyonunda duvar kağıtlarından yararlanarak canlı ve güzel bir dekorasyon olabilirsiniz. Yukarıdaki maddeleri uygulamak salonun havasını değiştirecek ve eğer mevsim yaz değilse bile bu enerjiyi size verecektir.

About iga

Check Also

Boho Tarzı Salon Dekorasyonu

Boho tarzı, salonlarını yenilemek isteyenler için oldukça güzel bir dekorasyon fikri olarak karşımıza çıkıyor. Boho …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.