Home / Salon Dekorasyon / Uzun Salon Dekorasyon Fikirleri

Uzun Salon Dekorasyon Fikirleri

Uzun salon dekorasyon fikirlerine, dar ve uzun salonunuzu daha geniş ve şık gösterebilmeye ihtiyacınız varsa bu yazımız tam da size göre!

Uzun Salon Dekorasyon Fikirleri

Uzun salon” diye tabir ettiğimiz, dikdörtgen şeklindeki salonlardır. Bu şekildeki bir salonunuz varsa kare şeklini alsın diye salonunuzu yıkıp tadilat yaptırmanıza hiç gerek yok. Sadece birkaç dekorasyon tekniği ile uzun salonunuzu daha şık ve konforlu bir hale getirebilirsiniz.

Dağınıklıktan Uzak Durun

Ferahlık ve konfor sağlamak istiyorsanız kesinlikle salonunuz, dağınıklık ile küs olmalı. Eğer alan probleminiz yoksa burada bulunan bazı eşyaları depo alanı olarak kullanabileceğiniz bir odaya alabilirsiniz. Böylece salonda oluşan gereksiz dağınıklığın önüne geçmiş olursunuz.

Doğru Mobilyaları Tercih Etmelisiniz

Salonunuzda kullanacağınız mobilyalar da büyük önem arz etmektedir. Eşyalar ne kadar büyük olursa alanınızı o kadar daraltacaktır. Bu sebeple alan – boyut oranını ayarlamalısınız. Tercih edeceğiniz mobilyaların alt kısımları yerden ne kadar uzak olursa salona o kadar çok güneş ışığı girecektir ve bu da salonunuzun daha geniş görünmesini sağlayacaktır.

Mobilyaları Duvarlardan Uzağa Konumlandırın

Uzun salonlarda yapılmakta olan bir diğer hata ise mobilyaların duvara bitişik olarak yerleştirilmesidir. Bir salonun uzun olması, bütün mobilyalarımızı aynı noktada toplamamızı gerektirmez. Mobilyalar daha ortalarda, salonun merkezinde konumlanmalıdır.

Aynalar ile İllüzyon Yaratın

Eğer alanınız varsa salonunuzdaki pencerenin tam karşısına bir ayna yerleştirebilirsiniz. Pencerenin tam karşısına koyacağınız bir ayna, dışarının görüntüsünü yansıtacağı için salonunuzu daha büyük gösterecektir. Ayrıca aynalar, doğal ya da yapay fark etmeksizin her türlü ışığı yansıttıkları için hem gece hem de gündüz, salonunuz hep aydınlık olacaktır. Bu da salonunuzu daha geniş gösterecektir.

Aksesuar Seçimine Dikkat Edin

Salonunuzda bazı abajurları ya da sanat eserlerini de kullanabilirsiniz, bu da hoş bir hava katacaktır. Ayrıca kilim yerleştirmeleri de salonunuzu büyük gösterecektir.

Bu yazımızda, dikdörtgen salonunuzu nasıl daha geniş ve şık bir hale getirebileceğinize dair bazı ipuçları sunduk. Farklı dekorasyon fikirleri için sitemizdeki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

About iga

Check Also

Boho Tarzı Salon Dekorasyonu

Boho tarzı, salonlarını yenilemek isteyenler için oldukça güzel bir dekorasyon fikri olarak karşımıza çıkıyor. Boho …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.