Home / Salon Dekorasyon / Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon Dekorasyon Fikirleri

Salonunuzu dekore etmek istediğinizde karşınıza geniş bir seçenek yelpazesi çıkar. Bizim bu yazıları paylaşırken amacımız; sizlerin bu dekorasyon fikirlerinden birine karar vermesine yardımcı olmak ve nasıl bir yol izleneceğine dair rehber olmak. Bu yazımızda, Salon Dekorasyon Fikirleri içerisinde kaybolup gitmenizi engelleyecek ve tercihte size yardımcı olacak ipuçları mevcut. Sizin yapmanız gereken tek şey, buradaki fikirlerden yola çıkarak dekorasyon ipuçlarını kendi tarzınıza göre uyarlamak. Keyifli okumalar!

Vitrin Yerine Kütüphane!

Eskiden salon dekorasyonu söz konusu olduğunda vitrinler ön plana çıkmaktaydı ancak artık, vitrinler eskisi kadar tercih edilmiyorlar. Hal böyle olunca da ihtiyaçlara cevap verecek yeni fikir arayışlarına giriliyor. Vitrin kullanmak yerine salonun bir köşesini okuma köşesi yapıp kendinize küçük bir kütüphane oluşturabilirsiniz. Böylece salonunuz ve kitaplarınız çok daha gösterişli duracaktır. Vitrine benzer bir işlevi olan cam kapaklı kitaplıkları tercih etmeniz, ihtiyacınıza en iyi şekilde cevap verecektir. Ayrıca daha hoş bir görüntü için kitaplığınıza LED ışık döşeyebilirsiniz.

Zamana Yenilmeyen Koltuk ve Kanepeler!

İçerisine girenleri eski yıllara götüren, onlara nostaljik bir hava yaşatan klasik tarzda bir salon dekorasyonu yapmak istiyorsanız; uzun zamandır dekorasyon stilleri arasında popüler olan ve görünüşe göre daha uzun bir süre de popülerliğini korumaya devam edecek gibi gözüken chester koltuk modellerinden faydalanabilirsiniz.

Yaratıcı Salon Dekorasyon Fikirleri!

Salonun sıradan görünümü sizi sıktıysa; evdeki kullanılmayan malzemeleri kullanıp kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Böylece salonunuz sizin kişiliğinizi yansıtacaktır. Kendin yap (DIY) projeleri böyle durumlar için biçilmiş kaftandır.

Aile fotoğraflarınızı ve birkaç malzemeyi kullanarak kendinize bir anı duvarı oluşturabilirsiniz. Bahsettiğimiz, örneklerden yalnızca bir tanesi… Kimsenin bu şekilde kullanılacağını aklına getirmeyeceği, evdeki birçok enteresan objeyi / eşyayı birkaç düzenleme ile dekoratif ürünlere çevirebilirsiniz. Daha fazla dekorasyon örneği için diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

About iga

Check Also

Boho Tarzı Salon Dekorasyonu

Boho tarzı, salonlarını yenilemek isteyenler için oldukça güzel bir dekorasyon fikri olarak karşımıza çıkıyor. Boho …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.