Home / Salon Dekorasyon / Dikdörtgen Salon Dekorasyonu

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu

Dikdörtgen şeklindeki bir salonu dekore ederken nelere dikkat edilmesi gerektiğini merak ediyorsanız işte çözüm: Dikdörtgen Salon Dekorasyonu! Salon yerleşimini ne kadar iyi yaparsanız salonunuz o kadar geniş ve dikkat çekici gözükecektir. Bu nedenle dekorasyon sırasında dikkat etmeniz gereken bazı hususları sizler için derledik.

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken bazı adımlar vardır. Dikdörtgen şeklindeki alanlarda, duvar boyaları ile odaların tarzlarına uygun bir şekilde değişiklik yapılmalıdır. Uzun duvarda kullanacağınız renk tonları ile kısa duvarda kullanacağınız renk tonları iyi ayarlanmalıdır.

Dikdörtgen Bir Salonda Yemek Masası Nereye Yerleştirilir?

Dikdörtgen şeklindeki salonlarda yemek masalarını konumlandırmak için salonu ikiye bölmek ve bir noktasına oturma alanları yerleştirmek, bir tarafa da yemek masası koymak uygun olacaktır.

Dikdörtgen Bir Salonun Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Dikdörtgen şeklindeki salonları, az önce de belirttiğimiz gibi ikiye bölerek farklı kullanım alanları oluşturmalıdır. Alanınızı verimli kullanmak adına uzun olan duvarların olduğu kısımlara eşyaları dikey olarak konumlandırmak, size büyük avantaj sağlayacaktır. Diğer kısımlara da tek parça oturma alanları yerleştirmek, size daha şık bir salon kazandıracaktır.

Bunların yanı sıra dikdörtgen şeklindeki salonunuzu dekore ederken yapabileceğiniz bazı değişiklikler şunlardır:

  • Hantal ve Fazlalık Eşyalardan Kaçınmak
  • Odanın Boyutlarına Uygun Olan Eşyalar Tercih Etmek
  • Açık Tondaki Renklerin Ferahlatıcı Etkisinden Yararlanmak
  • Uygun Bir Yere Konumlandıracağın Ayna ile Odanın Daha Geniş Görünmesini Sağlamak

Burada yer alan önerileri salonunuza uyarlayarak siz de çok daha şık ve kullanışlı bir salona sahip olabilirsiniz. Daha fazla salon dekorasyon önerisi için diğer yazılarımıza bir göz atabilirsiniz.

About iga

Check Also

Boho Tarzı Salon Dekorasyonu

Boho tarzı, salonlarını yenilemek isteyenler için oldukça güzel bir dekorasyon fikri olarak karşımıza çıkıyor. Boho …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.