Home / Salon Dekorasyon / Mavi Beyaz Salon Dekorasyonu

Mavi Beyaz Salon Dekorasyonu

Salon dekorasyonunda en çok seçilen renk uyumlarından olan mavi ve beyaz, bir araya geldiklerinde Bodrum evleri tarzını oluşturan modern bir hava yaratmaktadır. Bu bağlamda günümüzde birçok insan mavi beyaz salon dekorasyonu yapmayı tercih etmektedir. Mavi tonları ve beyaz bir arada epey hoş bir uyum oluşturmakta olup doğru bir dekorasyon planı ile oldukça ferah bir salon meydana gelmektedir.

Mavi ve beyaz renkler kullanılarak gerçekleştirilecek salon dekorasyonlarında birbirinden farklı tarzlar oluşturmak mümkündür. Örneğin; bazı insanlar tüm mobilya ve koltukları beyaz tercih etmekte ve dekorasyonda mavi tonlarına ağırlık vermekte ve böylelikle çok ferah ve modern bir görünüm elde etmekte, bazıları ise mavi ve beyaz tonlarını hem mobilya hem de diğer tekstil ürünlerinde beraber kullanarak çok daha sıcak bir yuva görünümü oluşturmaktadır.

Mavi Beyaz Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Salon dekorasyonu yaparken mavi ve beyaz renklere yönelmek isteyen kişiler, bu noktada istedikleri stilde bir salon görünümü oluşturabilmek için birden fazla tasarım tercih edilebilmektedir. Bu renklerin hakim olduğu salonlar modern, spor, country veya avangart tarzda dekore edilebilmektedir. Salon tarzının oluşabilmesi için mobilya vb. tercihler epey önem arz etmektedir. Bu noktada mavi beyaz salon dekorasyonu fikirleri edinmek için aşağıdaki listede yer alan önerilere göz atabilirsiniz.

  • Salonunuzda avangart bir stil oluşturmak istiyorsanız geniş ve detaylı koltuklar, altın ya da gümüş işlemeli dekoratif süsler, geniş ve tasarım detaylarına sahip TV ünitesi ve konsol kullanabilir, halı seçiminde de yine öncü modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Spor tarzda bir salon yapabilmek için ise beyaz L koltuk ve mavi renk berjerler tercih edilebilir ve salonunuza ahşap renkli dekoratif objeler yerleştirerek tarz bir görünüm oluşturabilirsiniz.
  • Modern stilde mavi beyaz salon dekorasyonu için ise beyaz renginin ağırlıkta olduğu koltuk takımı ve mobilyalar tercih edebilirsiniz. Perde, dekoratif süs, koltuk minderleri için ise mavi rengi seçerek hem şık hem de ferah bir salon görünümü elde edebilirsiniz.
  • Rüstik bir salon dekorasyonu yapmak için ise beyaz ve mavi renklerini azınlıkta tutup ahşap rengine yoğunlaşabilir ve pelüş halı, imitasyon hayvan büst heykelleri, nostaljik tarzda aydınlatmalar tercih edebilirsiniz.

Bu ve benzeri dekorasyon fikirleri sayesinde hem rahat hem de zevkinize hitap eden tasarımlar ile salonunuzu dekore edebilirsiniz. Bu noktada herhangi bir mobilya veya dekor ürünü seçmeden önce salonunuzun büyüklüğünü ve şeklini göz önünde bulundurmanız tavsiye edilmektedir. Mesela; küçük salonlarda avangart stil dekorasyon kullanmak pek de mantıklı olmayacaktır. Zira bu tarzda mobilyalar epey geniş ve detaylıdır. Bu sebeple salonunuzu olduğundan çok daha küçük gösterebilir ve oluşan görünüm beklentilerinizi karşılamayabilir.

Mavi Koltuk Perde Kombinleri

Mavi salon dekorasyonu yapmak istiyorsanız perde ve koltuk uyumuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Zira hem perde hem de koltuklar bir salonda en dikkat çeken ögeler arasında bulunmaktadır. Doğru yapılmayan mavi koltuk – perde kombinleri, salonunuzun kötü görünmesine neden olabilir. Bu bağlamda koltukla uyumlu bir perde tercih etmek oldukça önemlidir.

Mavi beyaz salon dekorasyonu yaparken, perde tercihinde aynı tona yönelmenize gerek yoktur. Bu da demek oluyor ki; koltuklarınızla birebir aynı tonda bir perde almasanız da iyi tercihler ile ferah bir ev dekoru meydana getirebilirsiniz. Bu bağlamda koltukların rengi çok açık tonda bir maviyse seçeceğiniz perdeler lacivert ya da gri tonlarında olabilir. Eğer koltuk takımınız lacivertse bu noktada perde için beyaz veya açık tonda gri tercih ederek bir bütünlük oluşturabilirsiniz.

About iga

Check Also

Boho Tarzı Salon Dekorasyonu

Boho tarzı, salonlarını yenilemek isteyenler için oldukça güzel bir dekorasyon fikri olarak karşımıza çıkıyor. Boho …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.