Home / Salon Dekorasyon / Kare Salon Dekorasyon Fikirleri

Kare Salon Dekorasyon Fikirleri

Salonunuzu dekore ederken bazı önemli kriterleri göz önünde bulundurmanız ve öncelik olarak belirlemeniz gerekiyor. Kare Salon Dekorasyonu yapılırken dikkat edilecek en önemli unsur; salonun geometrik yapısıdır. Kare şeklinde bir salonu dekore etmek istiyorsanız birkaç yöntem denemeniz gerekiyor. Özellikle eşyalarınızı nasıl yerleştirmeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bu sayede dekorasyon için doğru eşyaları satın alabilirsiniz.

Kare şeklinde bir salona sahipseniz ve onu en iyi şekilde dekore etmek istiyorsanız bu yazı sizin için: Kare Salon Dekorasyon Fikirleri!

Kare Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Salonunuz, eviniz merkezi durumundadır. Öncelikle salonunuzun şekline ve büyüklüğüne göre eşya tercih etmelisiniz. Örneğin; geniş bir salonunuz varsa minimal eşyalar orada hoş durmayabilir. Kare salonlar, genellikle birkaç istisna dışında geniş olmaktadır. Bundan dolayı eşya hususunda seçenek yelpazeniz daha geniş olacaktır.

Kare şeklinde salonları olan evler, dikdörtgen şeklinde salonlara sahip olan evlere göre çok daha avantajlıdır. Çünkü kare ve geniş salonlarda, mobilyalarınızı arzu ettiğiniz her şekilde konumlandırabilirsiniz. Eşyaları yerleştirdikten sonra da daha fazla geçiş alanı kalacaktır.

Mobilyada Renk Seçimi

Salon dekorasyonunda renk seçimi epey önem arz etmektedir. Renk seçimini yalnızca mobilya olarak sınırlamayın… Duvarlarınızın rengini de dekorasyonunuza uygun olarak seçmeniz gerekir. Yaşayacağınız salonu bir bütün olarak ele almanız gerekir. Örneğin; açık sarı, yeşil, beyaz ve mavi gibi renkler, şık durmasının yanı sıra; salonunuz küçük olsa bile onu, olduğundan daha geniş gösterecektir..

Kare Şeklindeki Salonlarda Aydınlatma

Kare şeklindeki salonlarda aydınlatmayı merkezden yapabilirsiniz ya da isteğe göre tavanın birkaç bölümünden aydınlatmayı sağlayabilirsiniz. Önemli olan; odanıza yakışacak doğru ışık miktarını bulup uygulayabilmektir.

About iga

Check Also

Boho Tarzı Salon Dekorasyonu

Boho tarzı, salonlarını yenilemek isteyenler için oldukça güzel bir dekorasyon fikri olarak karşımıza çıkıyor. Boho …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.