Home / Salon Dekorasyon / Gri Salon Dekorasyon Fikirleri

Gri Salon Dekorasyon Fikirleri

Son zamanlarda salonunu dekore etmek isteyen kişilerin en çok tercih ettiği dekorasyon modellerinden biri gri salon dekorasyonudur. Gri tonunun hâkim olduğu bu dekorasyon modeli ile salonlarda çok sade ve uyumlu olan bir atmosfer oluşturulabilmektedir. En uyumlu dekorasyon renklerinden birisi olan gri renk tonu ile birçok farklı renk bir arada kullanılabilmektedir. Gri renk tonu, iç mekan dekorasyonlarında nötr bir renk olarak kullanılmakta olup diğer dekorasyonlara en yakışan renkler arasında bulunmaktadır.

Gri Salon Dekorasyonunun Özellikleri

Salon dekorasyonlarında gri renk tonlarının kullanılması, genel dekorasyonda hem sade, hem de çarpıcı renklerin kullanılmasına olanak vermektedir. Ev dekorasyonlarında; duvarlarda, aksesuarlarda, halılarda veya koltuk takımları gibi her alanda gri kullanılabilmektedir. Bu kapsamda gri salon dekorasyonlarında, en çok kullanılan renk tonları ise siyah, sarı, turuncu, beyaz, mavi, mor, pastel renkler, turkuaz ve krem renkleri olmaktadır. Gri salon dekorasyonlarında, herkesin zevkine uygun olan renk tonları kolaylıkla bulunabilmektedir.

Aynı zamanda gri salon dekorasyonu yaparken istenilen tonlarda olan döşeme parkeler, laminantlar ve halılar kullanılabilmektedir. Gri salon dekorasyonlarına en çok yakışan ayrıntılardan bir diğeri de renkli tonlara sahip olan perde takımlarıdır. Duvar renkleri olarak ise gri; açık ve koyu olmak üzere her türlü renk ile uyum sağlayabilme özelliğine sahiptir. Gri salon dekorasyonlarında her çeşit yemek takımı, koltuk takımı, duvar rafları ve dekorasyon aksesuarları, gri renk tonu ağırlıklı olacak şekilde kullanılabilmektedir.

Gri salon dekorasyonlarına en çok yakışan bir diğer ayrıntı da altın renk tonlarına sahip olan avize ve aydınlatma sistemlerinin kullanılması olmaktadır. Aynı zamanda dekorasyon aksesuarları olarak altın rengine sahip olan şamdanların kullanılması da; salonların hoş bir şıklığa bürünmesinde etkili olmaktadır. Salon dekorasyonunda duvarlarda gri rengin tercih edilmesi durumunda ise kullanılacak olan koltuk takımının sarı ya da turuncu renk olması en iyi seçimlerden birisi olmaktadır. Bunun tam tersi olarak duvarlarda sarı veya turuncu renk tonları tercih edilirken, oturma grupları gri olabilmektedir.

About iga

Check Also

Boho Tarzı Salon Dekorasyonu

Boho tarzı, salonlarını yenilemek isteyenler için oldukça güzel bir dekorasyon fikri olarak karşımıza çıkıyor. Boho …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.