Home / Salon Dekorasyon / Dar ve Uzun Salon Dekorasyonu

Dar ve Uzun Salon Dekorasyonu

Dar ve uzun salon dekorasyonu, günümüzde en çok merak edilen ve en çok kullanılan dekorasyon çeşitleri arasında yer almaktadır. Küçük ve koridor benzeri bir yapıya sahip olan salonlar, mümkün olduğunca sade bir şekilde dekore edildiği zaman modern görünüm elde edilebilmektedir. Aynı zamanda bu şekilde dekore ederek daha fazla kullanım alanı elde etmiş olacaksınız.

Uzun salonlar, nispeten daha küçük mobilyalar kullanılarak dekore edildiği vakit, sahip olduğu görüntüden uzaklaşarak daha geniş bir salon imajı vermektedir. Bu sayede ideal bir görünüm oluşacak ve aynı zamanda işlevsel alanlar ortaya çıkacaktır.

Dar ve Uzun Salonlar İçin Mobilya Modelleri

Küçük salonlarda kullanılacak mobilyalar, hem kullanışlı olmalı hem de kaba bir görüntüden uzak olmalıdır. Avangart gibi mobilya stilleri bu tür salonlar için uygun olmamakla birlikte yaşam alanını kısıtlamaya sebep olmaktadır. Bu sebeple daha sade modeller tercih edilmeli ve açık renklere yönelmelidir.

Söz konusu dar ve uzun salonlar olduğunda birçok kişinin dar uzun salon mobilyaları başlığını arattığı ve uygun seçenekleri incelediği görülmektedir fakat mobilyalara ilaveten; halı, perde, televizyon ünitesi, sehpa, masa ve sandalye vb. yardımcı ürün tercihinde bulunurken de dikkat etmek gerekir. Örneğin; bu salonlarda büyük ve kaba halılar kullanmak yerine ince kilimlerin tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

Dar ve Uzun Salon Nasıl Yerleştirilir

Dar ve uzun salonlu evlere sahip olan bireyler, dikdörtgen salon nasıl yerleştirilir sorusuna yanıt aramaktadır. Dar ve uzun salonlarda L tipi koltuk tercih edilebilir ve bu sayede salonun ikiye ayrışması sağlanabilir. Bu sayede yemek masası için alan açılabilir ve kullanılabilecek alanlar arttırılabilir. Dar ve uzun salonlarda salonun en küçük duvarı televizyon ünitesi için ayrılabilir. Geniş olan duvarlar televizyon ünitesi için ayrıldığı takdirde kullanım alanının azalması oldukça yüksek bir ihtimaldir. Bu sebeple dikdörtgen dar salonlara mobilya yerleştirirken mutlaka dikkatli olmak gerekecektir. Açık renkli ürünler kullanılması ve sayıca az ürün yerleştirilmesi durumunda bu salonları ideal hale getirmek mümkün olacaktır.

About iga

Check Also

Boho Tarzı Salon Dekorasyonu

Boho tarzı, salonlarını yenilemek isteyenler için oldukça güzel bir dekorasyon fikri olarak karşımıza çıkıyor. Boho …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.