Home / Salon Dekorasyon / Salon Dekorasyonu İçin Perde Modelleri

Salon Dekorasyonu İçin Perde Modelleri

Salon dekorasyonu için perde modelleri, dekorasyon uygulamaları esnasında en çok önem arz eden detaylardan biridir. Bu perdeler, salonların dekorasyonları için adeta bir tamamlayıcı görevi görmektedir. Belirtilen sebepten ötürü birçok insan, özellikle de salon perdelerinin seçimleri konusunda bir hayli titiz davranıyor. Birçok farklı tarz ve modelde biri birinden şık salon perdeleri bulunuyor. Salonlar için en yaygın biçimde tercih edilen perde modelleri ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Stor
  • Fonlu
  • Tül
  • Kort
  • Kruvaze

Bu modeller arasından dileyen herkes kendi zevki ve tarzına en uygun olan salon perdesi seçimlerini gerçekleştirebiliyorlar. Bu sayede yapacakları dekorasyonlar ile birlikte salonlarının çok daha şık görünmesini sağlayabilirler.

En Çok Satılan Salon Perde Modelleri

Son yıllarda çok fazla satılan, trend haline gelmiş bazı perde modelleri mevcuttur. Özellikle de perde tercihinin gerçekleştirileceği alan, salon olunca yapılan dekorasyonun tarzına göre farklı perde seçimleri gerçekleştiriliyor. Klasik salon dekorasyonları için genel anlamda fonlu perde modelleri popülerken, modern salon dekorasyonlarında ise stor perde modelleri ya da kruvaze perde modelleri daha yaygın bir biçimde tercih ediliyor.

Klasik tarzın ortama hakim olduğu salonlar için fonlu perde modelleri tercih edilirken, salonlarda yer alan pencerelerin boyları da perde seçimlerini etkiliyor. Kısa pencereler için stor üzerine tül tercihi yapılabilirken, uzun pencerelerde genellikle fon ve tül perde seçimleri gerçekleştiriliyor. Burada seçimler tamamen zevklere ve stillere göre değişiklik gösteriyor.

2022 Trend Salon Perdeleri

Farklı renk ve modellerde olan perdelerin, 2022 yılında en beğenilen ve trend olmuş perdeler değinecek olursak, özellikle renk tercihlerinde öne çıkan seçenekler mevcut fakat güneşlik perdeler için en yaygın biçimde tercih edilen renkler; mavi, haki yeşili, acı kahverengi ve gri gibi renk tonlarıdır. Bu renklere sahip perde modelleri tercih edildiğinde, göz alıcı ve şık bir salon dekorasyonu oluşturmak mümkün.

About iga

Check Also

Boho Tarzı Salon Dekorasyonu

Boho tarzı, salonlarını yenilemek isteyenler için oldukça güzel bir dekorasyon fikri olarak karşımıza çıkıyor. Boho …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.