Home / Salon Dekorasyon / Gri Beyaz Salon Dekorasyonu

Gri Beyaz Salon Dekorasyonu

Bu yazımızda, modern bir salon dekorasyonu yapmak isteyen kişiler için gri beyaz salon dekorasyonu hakkında bazı önerilerde bulunuyoruz. Bu renk tonları hem birçok farklı renk ile uyumlu olması hem de modası geçmeyen renkler olarak adlandırılmaları nedeniyle sıkça tercih edilmektedir fakat bu renkler, her ne kadar kolay ve çoğu renkle uyumlu olarak görülse de salon dekorasyonu yaparken birtakım hususlara dikkat edilmesi oldukça önemli olacaktır.

Gri beyaz salon dekorasyonu yapılırken ilk olarak salonun boyutu, kullanılan mobilyaların modelleri, kullanılacak ek renklerin ne olacağı gibi hususlar göz önünde bulundurulmalıdır. Bu bağlamda salon dekorasyonunda gri ve beyaz ağırlıklı renkler kullanmak isteyen kişiler, birazdan vereceğimiz bazı ipuçlarını dikkate alarak istedikleri dekorasyonu elde edebilirler.

Gri ile Uyumlu Renkler

Gri salon dekorasyonlarında yalnızca gri, beyaz ve siyah renkler kullanmak ortamı çok daha boğucu gösterebilmektedir. Bu sebeple gri rengin ağırlıklı olarak kullanılacağı ortamlarda ek renk tonlarının kullanılması tavsiye edilmektedir. Aksi takdirde yapacağınız dekorasyon beklentilerinizi karşılamayabilir. Gri ile birlikte uyumlu renkler şu şekilde sıralanabilir:

 • Antrasit gri
 • Mürdüm
 • Lacivert
 • Hardal sarısı
 • Tüm yeşil tonları
 • Bordo
 • Turuncu
 • Fuşya pembesi

Yukarıdaki listede belirtilen renkler, günümüzde gri ile beraber en çok tercih edilen renkler arasındadır ama daha önce de belirtildiği üzere daha farklı renkler ile de gri rengi kullanabilmek mümkündür.

Gri beyaz salon dekorasyonu yapılırken farklı tasarımlar elde edebilir ve ufak dekoratif eşyalar ile dekorasyonu zenginleştirebiliriz.

Gri Salon Dekorasyon Fikirleri

Evlere oldukça modern bir hava katan gri renk koltuklarda, televizyon ünitelerinde, masalarda, sehpalarda ve bu gibi mobilyalarda kullanılabildiği gibi; duvarlar, perdeler, kırlentler, minderlerde de kullanılabilmektedir. Gri rengin hakim olduğu bir salon dekore etmek istiyorsanız aşağıdaki önerilerin ışığında kendinize bir yol çizebilirsiniz.

 • Eğer kullandığınız koltuklar gri ise salonda iyi bir bütünlük sağlayabilmek adına gri ile uyumlu renklerde bir berjer kullanabilirsiniz.
 • Gri koltukların hakim olduğu salonlarda diğer mobilyaları beyaz renkte tercih edebilirsiniz.
 • Yalnızca gri ve tonlarının kullanıldığı salonlarda ise farklı renklerde dekoratif biblolar, tablolar ve büstler kullanarak ortamın ısıtılması sağlanabilmektedir.
 • Gri koltuklarda antrasit veya yeşil tonlarında minderler kullanılarak dekorasyonun çok daha başarılı olması desteklenebilmektedir.
 • Gri renklerde dekore edilmiş salonlarda pelüş beyaz post türü halılar kullanarak daha sıcak bir ev ortamı meydana getirmek mümkündür.

Bu tarz dekorasyon önerileri sayesinde gri renk tonunu kullanacağınız salonunuzu, kendi stilinize göre dekore edebilirsiniz. Örneğin; spor dekorasyon tarzı seven kişiler daha rahat koltuklar ve diğer mobilyalarda işlevselliği ön planda tutabilir. Avangart tarzdan hoşlanan kişiler ise daha abartılı gri koltuklar ve altın işlemeli dekorasyon ürünleri ile ihtişamlı bir görünüm elde edebilirler.

Koyu Gri Koltuk Kombinleri

Koyu gri koltuk kombinlerinde antrasit veya füme gibi koyu gri tonları ile açık renklerin sıkça kullanıldığını gözlemlemek mümkündür. Evinizde koyu renkte koltuklar olsa bile kasvetli bir görünümden uzak durmak istiyorsanız beyaz veya kırık beyaz gibi mobilyalar ile görünümü destekleyebilirsiniz. Ayrıca geniş yapraklı salon bitkileri kullanarak ortamın çok daha ferah görünmesini sağlayabilirsiniz.

Gri koltukların tonu çok koyu ise bu görüntüyü en aza indirmek için koltuk ve televizyon battaniyelerinden yardım alabilirsiniz. Bu tür renk geçişleri sayesinde salonunuzun çok daha soft bir görünüme bürünmesine katkı sağlayabilir ve ortaya hayal ettiğiniz gibi bir gri koltuk dekorasyonu çıkarabilirsiniz.

About iga

Check Also

Boho Tarzı Salon Dekorasyonu

Boho tarzı, salonlarını yenilemek isteyenler için oldukça güzel bir dekorasyon fikri olarak karşımıza çıkıyor. Boho …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.