Home / Salon Dekorasyon / Boho Tarzı Salon Dekorasyonu

Boho Tarzı Salon Dekorasyonu

Boho tarzı, salonlarını yenilemek isteyenler için oldukça güzel bir dekorasyon fikri olarak karşımıza çıkıyor. Boho tarzın temel özellikleri; ihtişamlı, konforlu, sıcak ve renkli bir ortam sunmasıdır ama bu tarzı ev dekorasyonunuzda kullanmanız için renkli ortamları seven biri olmanız gerekmiyor.

Boho Tarzı Nedir

Boho, nam-ı diğer bohem dekorasyon tarzı ilk olarak Fransa’da ortaya çıkmış bir akımdır. İnsanlar için ortaya çıkan bu akım, daha sonra dekorasyon fikirleri üzerine de etki etmiştir. Göçebe bir hayat yaşayan, gezgin ve özgür ruha sahip çingene kültürü özelliklerinden esinlenen bohem tarzı, 200 senelik bir kültürü olsa da günümüzde 1970 – 80 yıllarının hippi tarzının devamı olarak gösterilmektedir.

Ev dekorasyonu üzerinde boho tarzı kalabalık eşyalar, renkli, canlı ve özgür dekor yerleşimleriyle düzensiz oluşturulmuş evleri ifade etmektedir.

Arzu ederseniz çok daha nötr renklerle veya yalnızca siyah ve beyaz kullanarak evlerinize bohem bir hava getirmeniz mümkün. Bu yazımızda, salonlarda boho tarzı bir dekorasyon kullanmak isteyenler için birkaç öneri derledik: Boho Tarzı Salon Dekorasyonu!

Mobilya Tercihi

Boho tarzda bir salon söz konusu olduğunda, elbette karşımıza ilk çıkan rattan veya hasır mobilyalar. Bohem tarzı dekorasyon isteyenler, kesinlikle bu tarz mobilyalara göz atmalılar. Mobilya seçiminizi renkli bir mobilyadan yana yapabilir ya da daha doğal ve nötr renkleri mobilyalarınız için tercih edebilirsiniz.

Etnik Desenler

Etnik desenler boho tarzı salon dekorasyonu için vazgeçilmez olarak karşımıza çıkıyor. Bu tarzda dekore edilmiş salon örneklerine göz attığınızda, pek çok karede etnik desenlerin kullanımına rastlamak mümkün. Etnik desenleri kırlentlerinizde veya kilimlerinizde, duvar tablolarınızda veya biblolarınızda tercih edebilirsiniz.

Bitki Kullanımı

Sıcak ve rahat bir yaşam alanı sunan bohem tarzı salon dekorasyonunun göz bebeklerinden biri ise elbette bitkiler gibi görünüyor. Dekore etmek istediğiniz salonda her türden bitkilere yer verebilirsiniz. Küçük sukulent bitkiler hem bakım kolaylığı sağlaması hem de fazla alan kaplamaması açısından son yıllarda oldukça tercih ediliyor olsa da büyük salon bitkileri ya da renkli çiçeklerin kullanımı da epey yaygın.

Kendinize uygun olan bir tarzda bitki tercihi yapabilir, doğanın dokunuşunu evlerinize taşıyabilirsiniz.

Renkli Dekoratif Ürünler

Salonunuzda canlı bir görünüm elde etmek için renklerin gücünden faydalanabilirsiniz. Son zamanların trend renkleri pastel renkler olarak karşımıza çıkıyor olsa da çok daha canlı renklerin salon dekorasyonlarında kullanıldığını görmek de mümkün. Mumluklar, saksılar, vazolar, duvar saatleri, tablolar ve biblolar gibi pek çok dekoratif üründe tercihinizi renkli olandan yana yapmak boho tarzı dekorasyonu tamamlayacaktır.

About iga

Check Also

L Tipi Salon Dekorasyonu

L tipi salonlar, dekore edilmesi zor alanlar arasında yer almaktadır. Zira salonun L şeklinde olması, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.