Home / Salon Dekorasyon / Küçük Salonları Büyük Göstermek

Küçük Salonları Büyük Göstermek

Küçük salon dekorasyon fikirleri arasında en fazla ilgi göreni, küçük salonu daha büyük gösterme yöntemleridir. Dekorasyonlarda çoğu zaman renkler ve canlılık ön plandadır. Herhangi bir kişinin zevk ve renk konularında diledikleri şekillerde de oldukça güzel dekorasyon yapılabilmektedir.

Dekorasyon yapılırken odanın daha aydınlık ve ferah görünmesi için de epey iyi seçimler gerekmektedir. Öncelikle zevklere göre mobilyalar tercih edilmelidir. Eğer oda küçük ise az mobilya kullanılmalı ve sonrasında renk uyumları daha açık olmalıdır. Renkleri açık olan mobilyalar odanın atmosferini olumlu yönde etkileyerek daha ferah ve büyük bir oda izlenimi verecektir.

Büyük Odalar İçin Öneriler

Büyük bir odayı hem ferah hem de göze batmadan doldurmak isteyen kişiler için birkaç ipucu ve püf nokta mevcuttur. Büyük oda evin en ferah ortamı olarak bilinmektedir. Bunun yanında küçük oda epey basık ve küçük olduğu için insanın ruhunu daraltan bir unsurdur. Bu açıdan da evi ferah gösteren perdeler tercih edilerek küçük oda daha fazla ferah hale getirilebilir.

Aynı zamanda büyük odadaki tasarımlar da çok fazla boğuk olmamalı, aksine aydınlık ve sade bir görünüşte dekore edilmesi gerekmektedir. Yapılan dekorasyonlar birbiriyle uyumlu ve göz alıcı bir şekilde yapılmalıdır. Odaya girildiği zaman yalnızca bir yer değil, her yer kendini göstermelidir. Tasarımlar daha fazla ön plana çıkmalıdır.

Evi Geniş Gösteren Renkler

Herkes evinin daha geniş ve ferah görünmesini arzu eder. Bu açıdan evi geniş gösteren renkler hakkında konuşmakta yarar var. Öncelikle renkler ne kadar açık tonda olursa o kadar güzel şekilde evin de hem odalarını daha geniş gösterir hem de evi daha ferah bir yer yapar.

Boyalardan en fazla kullanılan beyaz boya veya bej rengi ya da kırık beyaz gibi renkler evinizde oldukça fazla ferahlama yapacak renklerdir. Bu renkler ile koyu renklerin birleşimleri neticesinde oldukça güzel sonuçlar elde edilebilmektedir.

Evi geniş göstermek için epey az eşya ve temiz renkler kullanılmalı ayrıca pek çok moda dergisinden de yararlanılabilir. Bunun yanında süs eşyaları tercihlerinde ağır olmayacak süsler seçilmelidir. Bu sayede daha fazla geniş ve ferah bir görüntü elde edilecektir.

Küçük Evleri Büyük Göstermenin Yolları

Küçük evleri büyük göstermenin birçok yolu bulunmaktadır. Bunlar arasında özellikle daha fazla açık renk tonları kullanmak gibi seçenekler vardır. Evinizdeki mobilyaları ne kadar açık renkli ve güzel şekilde sade bir seçenek ile yaparsanız o kadar ferah ve geniş bir ev oluşturmuş olacaksınız.

Evi büyük gösterme yöntemleri epey fazladır. Önemli olan gerekli yöntemi en iyi şekilde uygulamak ve bilgili kişilerden yardım alarak yapmaktır. Evin halılarını, koltuklarını veya perdelerini mutlaka açık renkli almak gerekmektedir. Böylece hem temiz hem de daha iyi bir görüntü elde edilecektir.

Küçük Bir Oda Nasıl Dekore Edilir

Genel olarak küçük bir salonun basit bir şekilde dekore edilebileceği düşünülse de bu yöntem basit değildir. Küçük odalar hemen daha boğuk bir hale gelebilme riskine sahiptir. Bunun yerine daha az eşya ve daha ferah renkler ile dekore edilen küçük odaların daha iyi ve daha fazla ilgi çekici bir hale geldiği gözlemlenmektedir.

Küçük odaların büyük odalara göre daha boğucu olması, küçük odaların daha az tercih edilmesine neden olacaktır. Bu açıdan da küçük odalar, insanlar tarafından daha az ilgi çekici odalar olarak görülmektedir. Herhangi bir problem yaşamadan rahatlıkla bu odalara oturularak boğuculuk hissi çekmemek için dekorasyonuna özen gösterilmelidir.

Odayı Geniş Gösteren Koltuk Renkleri

Bir odayı olduğundan daha geniş göstermek için uygun koltuk renkleri seçilmelidir. Bunun asıl nedeni, ne kadar koltuk renkleri koyu alınmak istense de açık renkli koltuk renkleri odayı daha geniş ve ferah gösterecek ayrıca boğuculuk hissi yaratmayacaktır.

Odayı daha geniş göstermesi için dekorasyon epey önemlidir. Mesela çok fazla kullanılan aksesuar ürünleri odayı boğucu yapacak detaylardandır. Perde renklerinin boğucu olması da aynı şekilde bir etkiye neden olacaktır. Bu açıdan mutlaka renklere ve her aksesuardan mümkün mertebe daha az kullanmaya özen gösterilmelidir. Perde renkleri beyaz veya krem tonlarında olmalıdır. Çok fazla koyu renk tonu kullanmak tavsiye edilmemektedir.

About iga

Check Also

L Tipi Salon Dekorasyonu

L tipi salonlar, dekore edilmesi zor alanlar arasında yer almaktadır. Zira salonun L şeklinde olması, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.